Mniej pieniędzy dla Symbio

GRA
opublikowano: 05-08-2008, 00:00

Symbio, producent żywności ekologicznej zmierzający na New Connect, kończy ofertę prywatną. Zdobędzie mniej pieniędzy, niż planował.

Symbio, producent żywności ekologicznej zmierzający na New Connect, kończy ofertę prywatną. Zdobędzie mniej pieniędzy, niż planował.

W tym tygodniu kończy się oferta prywatna Symbio, największego w Polsce producenta i przetwórcy żywności ekologicznej. Debiut na rynku New Connect zaplanowano na drugą połowę sierpnia.

— Dzięki ofercie uzyskamy około 1 mln zł. Wcześniej liczyliśmy na 3 mln zł, ale te plany pokrzyżowała bessa na giełdzie — mówi Steve Sperelakis, prezes Symbio.

Podkreśla, że jeśli koniunktura się poprawi, pomyśli o kolejnej emisji akcji. Tymczasem spółka koncentruje się na wzbogacaniu oferty o nowe produkty (m.in. zbożowe) i poprawie ich dystrybucji. Jednocześnie pracuje nad nowym projektem.

— Chcemy wejść na rynek świeżych owoców i warzyw, które mogłyby być w przyszłości motorem naszej sprzedaży. Rozmawiamy już na ten temat z włoskim partnerem i niewykluczone, że ruszymy z projektem po wakacjach — zapowiada Artur Tymiński, wiceprezes Symbio.

Mniejsze wpływy z emisji oznaczają, że opóźnią się plany ekspansji zagranicznej Symbio. Firma zamierzała sprowadzać surowce z zagranicy, tworząc w tym celu oddział w Mołdawii, a w kolejnych latach na Ukrainie.

— Plany zależą od powo- dzenia ewentualnej kolejnej emisji. Jeśli przeprowadzimy ją do końca roku, to wtedy zajmiemy się projektem mołdawskim — przewiduje Steve Sperelakis.

Tegoroczne prognozy Symbio mówią o 19,9 mln zł sprzedaży i 0,35-0,4 mln zł zysku netto.

— Z powodu mniejszych wpływów z emisji te wyniki będą prawdopodobnie nieco niższe — szacuje Steve Sperelakis.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Mniej pieniędzy dla Symbio