Mniejsze mieszkania są w cenie

opublikowano: 02-09-2014, 00:00

W Warszawie sprzedaje się coraz więcej dwui trzypokojowych mieszkań.

Jeszcze kilka lat temu nabywcy często brali spore kredyty na bardzo duże i często drogie w eksploatacji mieszkania. Obecnie ta tendencja się odwraca. Wraz ze wzrostem świadomości mechanizmów rządzących rynkiem nieruchomościowym zwiększyła się też ostrożność kupujących i dziś większość wybiera mieszkania o mniejszym metrażu, za to tańsze w utrzymaniu. Warszawscy deweloperzy odpowiedzieli na to zapotrzebowanie i budują wiele lokali dwupokojowych (najczęściej 40-45 mkw.). Tak jest m.in. na osiedlu Tarasy Dionizosa, inwestycji firmy Barc.

— W drugim etapie osiedla zaplanowaliśmy więcej trzydziestokilkumetrowych mieszkań dwupokojowych, które zastąpiły mniej funkcjonalne kawalerki. Jednopokojowe mieszkania, których cena i metraż nie odbiegały zbyt wiele od „dwójek”, nie cieszyły się w poprzednim etapie dużym zainteresowaniem. Dwupokojowe mieszkanie można u nas kupić za 210 tys. zł — informuje Wojciech Stisz z firmy Barc. Dużym wzięciem cieszą się również mieszkania trzypokojowe o powierzchni 50 mkw.

Deweloperzy twierdzą, że rośnie liczba chętnych na tzw. trójki. Gorzej się sprzedają kawalerki. Według wyliczeń Dompress.pl, co drugie mieszkanie na warszawskim rynku pierwotnym to „dwójka”, a co trzecie to lokal trzypokojowy. Mimo lekkiego wzrostu stawek ofertowych w ostatnim czasie ceny całkowite lokali na warszawskim rynku są niższe, zaś deweloperzy notują rekordowe wyniki sprzedaży.

Według wyliczeń Reas, za 1 mkw. nowego mieszkania w stolicy trzeba zapłacić średnio 7,8 tys. zł. Najtańsze lokale można znaleźć na Białołęce. Zdarza się, że na osiedlach położonych daleko od centrum za 1 mkw. płaci się nawet 4,4-4,6 tys. zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Dobosiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu