Mniejszy budżet uderzy w szkolenie

opublikowano: 20-09-2017, 22:00
aktualizacja: 21-09-2017, 12:38

Zmniejszona w Funduszu Pracy (FP) przyszłoroczna kwota na dofinansowanie kosztów kształcenia zawodowego osłabi zaangażowanie pracodawców w tę edukację — prognozuje Jolanta Kosakowska, dyrektor zespołu oświaty Związku Rzemiosła Polskiego (ZRP).

Według ZRP, mniejszy budżet funduszu przeznaczony na przygotowanie zawodowe młodocianych stoi w sprzeczności z zmianami w kształceniu zawodowym.

Według Jolanty Kosakowskiej, jego powiązanie z zajęciami u pracodawców jest niezbędne, aby zbliżać to nauczanie do potrzeb rynku pracy.

— Kształcenie dualne, kojarzone głównie z umową o pracę, przetrwało wiele kryzysów. To sprawdzony model, który zasługuje na trwałe miejsce w systemie — podkreśla przedstawicielka ZRP.
Problemem jest nie tylko niższa pula na wsparcie kształcenia zawodowego.

— Podnoszenie kompetencji to warunek, aby przedsiębiorstwa rozwijały się i mogły absorbować innowacje — mówi Jolanta Kosakowska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu