Mniejszy budżet uderzy w szkolenie

opublikowano: 20-09-2017, 22:00
aktualizacja: 21-09-2017, 12:38

Zmniejszona w Funduszu Pracy (FP) przyszłoroczna kwota na dofinansowanie kosztów kształcenia zawodowego osłabi zaangażowanie pracodawców w tę edukację — prognozuje Jolanta Kosakowska, dyrektor zespołu oświaty Związku Rzemiosła Polskiego (ZRP).

Według ZRP, mniejszy budżet funduszu przeznaczony na przygotowanie zawodowe młodocianych stoi w sprzeczności z zmianami w kształceniu zawodowym.

Według Jolanty Kosakowskiej, jego powiązanie z zajęciami u pracodawców jest niezbędne, aby zbliżać to nauczanie do potrzeb rynku pracy.

— Kształcenie dualne, kojarzone głównie z umową o pracę, przetrwało wiele kryzysów. To sprawdzony model, który zasługuje na trwałe miejsce w systemie — podkreśla przedstawicielka ZRP.
Problemem jest nie tylko niższa pula na wsparcie kształcenia zawodowego.

— Podnoszenie kompetencji to warunek, aby przedsiębiorstwa rozwijały się i mogły absorbować innowacje — mówi Jolanta Kosakowska.

cc937a7e-4287-11ea-b77f-2e728ce88125
Puls Firmy
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE
Puls Firmy
autor: Sylwester Sacharczuk
Wysyłany raz w tygodniu
Sylwester Sacharczuk
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu