Mniejszy pesymizm sygnalizuje rajd srebra

opublikowano: 25-07-2013, 00:00

Alternatywne

Cena srebra może zaliczyć pierwszy wzrost w skali miesiąca od stycznia, a passa potrwa, jeśli inwestorzy nadal będą zmniejszać ilość pozycji, nastawionych na zarabianie na spadkach. Relacja opcji put do call na jednym z najbardziej popularnych ETF dla srebra — iShares Silver Trust — spadła pod koniec zeszłego tygodnia do 0,38 — to najmniej od marca 2009 r.

Wskaźnik się obniżył, bo od kwietnia o 17 proc. spadła ilość opcji put, a o 9 proc. zwiększyła liczba opcji call. Srebro to w tym roku outsider wśród 24 surowców, wchodzących w skład indeksu S&P GSCI Spot. Przecena to rezultat zapowiedzi ograniczenia skupu aktywów przez Fed, co zepchnęło w otchłań także inne kruszce.

Teraz inwestorzy nie obstawiają już tak zdecydowanie scenariusza rychłego ograniczenia QE3, a analitycy stopniowo podnoszą prognozy. Według mediany prognoz, do końca września cena srebra wzrośnie o 3,8 proc., a do końca marca przyszłego roku o 8,7 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu