Mobilność uwalnia pracowników od biurek

opublikowano: 31-01-2017, 22:00

150 proc. - taka jest średnia stopa zwrotu z inwestycji w rozwiązania z dziedziny mobilności biznesowej.

Dzięki smartfonom, tabletom i ultrabookom możemy wykonywać swoje obowiązki służbowe bez konieczności pojawiania się w biurze. Pracownicy cieszą się z większej swobody. A co mają z tego przedsiębiorstwa? Prawie połowa firm (48 proc.), które zrealizowały przedsięwzięcia dotyczące mobilności biznesowej, deklaruje, że dzięki nowym cyfrowym miejscom pracy (digital workspace) mogą szybciej czerpać przychody z nowych źródeł — wynika z badania VMware „State of the Digital Workspace 2016” przeprowadzonego wśród kadry zarządzającej. Inne korzyści z takich miejsc, wskazane przez respondentów, to łatwość zarządzania i ograniczenie kosztów wsparcia technicznego (odpowiednio 41 i 39 proc.). Niemal co drugi menedżer (45 proc.) uważa to rozwiązanie za zgodne z przepisami i standardami bezpieczeństwa oraz zarządzania tożsamością.

— W 2017 r. branża wchodzi w następny etap rozwoju mobilnych przedsiębiorstw, które muszą zapewniać pracownikom, klientom i partnerom dostęp do aplikacji i wszelkich zasobów za pomocą dowolnego urządzenia połączonego z internetem — mówi Dave Grant, wiceprezes spółki VMware.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu