Czytasz dzięki

Mobilność uwalnia pracowników od biurek

opublikowano: 31-01-2017, 22:00

150 proc. - taka jest średnia stopa zwrotu z inwestycji w rozwiązania z dziedziny mobilności biznesowej.

Dzięki smartfonom, tabletom i ultrabookom możemy wykonywać swoje obowiązki służbowe bez konieczności pojawiania się w biurze. Pracownicy cieszą się z większej swobody. A co mają z tego przedsiębiorstwa? Prawie połowa firm (48 proc.), które zrealizowały przedsięwzięcia dotyczące mobilności biznesowej, deklaruje, że dzięki nowym cyfrowym miejscom pracy (digital workspace) mogą szybciej czerpać przychody z nowych źródeł — wynika z badania VMware „State of the Digital Workspace 2016” przeprowadzonego wśród kadry zarządzającej. Inne korzyści z takich miejsc, wskazane przez respondentów, to łatwość zarządzania i ograniczenie kosztów wsparcia technicznego (odpowiednio 41 i 39 proc.). Niemal co drugi menedżer (45 proc.) uważa to rozwiązanie za zgodne z przepisami i standardami bezpieczeństwa oraz zarządzania tożsamością.

— W 2017 r. branża wchodzi w następny etap rozwoju mobilnych przedsiębiorstw, które muszą zapewniać pracownikom, klientom i partnerom dostęp do aplikacji i wszelkich zasobów za pomocą dowolnego urządzenia połączonego z internetem — mówi Dave Grant, wiceprezes spółki VMware.

25082f04-4285-11ea-b77f-2e728ce88125
Stać cię na więcej
Newsletter autorski Mirosława Konkela
ZAPISZ MNIE
Stać cię na więcej
autor: Mirosław Konkel
Wysyłany raz w tygodniu
Mirosław Konkel
Jesteś lepszy, niż ci się wydaje, ale nie tak dobry, jak mógłbyś być. Zapisz się na newsletter - znajdź inspiracje i odpowiedzi na ważne pytania.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane