Mobilność zwiększa wydajność pracy

Marcin Złoch
opublikowano: 13-06-2007, 00:00

Według sondażu zleconego przez Lexmarka, użytkownicy informatyki chcą więcej technologii bezprzewodowych.

Według sondażu zleconego przez Lexmarka, użytkownicy informatyki chcą więcej technologii bezprzewodowych.

Ostatnie 50 lat upłynęło na rozwijaniu łączności i komunikacji, następne pięć zapewni ludziom możliwość osiągnięcia tych celów bez względu na to, gdzie się znajdują. Oto wnioski płynące z najnowszej ankiety, przeprowadzonej na zlecenie firmy Lexmark przez międzynarodową firmę sondażową Ipsos wśród 9 tys. europejskich respondentów, w tym 500 z Polski.

Lokomotywa internetu

— Uczestnicy sondażu w Polsce uważają, że internet był najważniejszym czynnikiem zwiększającym wydajność pracy w ciągu ostatnich 50 lat, natomiast w bliskiej przyszłości dominować będą nowinki techniczne zwiększające wygodę i elastyczność korzystania z niego — w szczególności sieci bezprzewodowe, szybki internet oraz urządzenia przenośne — wylicza Andrzej Zelek, kierujący polskim oddziałem producenta urządzeń biurowych firmy Lexmark.

Chociaż internet jest postrzegany jako ważny czynnik zwiększający wydajność, wyniki badań pokazują, że coraz częściej traktuje się go jako jeszcze jedno narzędzie domowego użytku. 90 proc. respondentów korzysta z dostępu do internetu i dostrzega związane z tym pozytywne zmiany. Chcieliby oni, korzystając z istniejących narzędzi i możliwości, uzyskiwać jeszcze lepsze rezultaty oraz większą elastyczność pracy.

Dane z powietrza

— W Polsce dostrzec możemy pozytywne tendencje zmierzające ku większej mobilności: 38 proc. respondentów z naszego kraju korzysta z sieci bezprzewodowej w domu, w porównaniu z 41 proc. w całej Europie. A jednocześnie 62 proc. ankietowanych nie posiadających sieci bezprzewodowej zamierza zainwestować w jej uruchomienie w niedalekiej przyszłości — twierdzi Andrzej Zelek.

Według twórców raportu, w związku z opisanymi tendencjami sprzedaż urządzeń bezprzewodowych w Polsce będzie rosnąć. Ma to umożliwić konsumentom zwiększenie wydajności pracy. Oznacza też oczywiście wzrost przychodów producentów i dystrybutorów sprzętu. Zdaniem analityków, główne obszary planowanych wydatków to: laptopy, zestawy kina domowego i drukarki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Złoch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu