Mobilny kardiotokograf z Polski wyrusza w świat

opublikowano: 03-01-2018, 15:33
aktualizacja: 03-01-2018, 15:47

Notowana na NewConnect spółka Nestmedic pozyskała finansowanie na promocję swojego telemedycznego rozwiązania za granicą. Dystrybutorów poszuka m.in. w Stanach Zjednoczonych i w Azji.

Producent Pregnabitu, urządzenia do mobilnego badania kardiotokograficznego (KTG), monitorującego dobrostan płodu w trzecim trymestrze ciąży i powiązanej z nim telemedycznej platformy, otrzyma 0,5 mln zł z programu „Go to Brand”. Umowa pomiędzy stojącą za rozwiązaniem spółką Nestmedic a Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości została już podpisana. Pieniądze mają wspomóc firmę w ekspansji zagranicznej i promocji rozwiązania m.in. na międzynarodowych targach i misjach gospodarczych. Firma zamierza się kierować w stronę państw europejskich, Azji, Ameryki Południowej, Stanów Zjednoczonych oraz krajów Bliskiego Wschodu.

- W kilku krajach mamy już wdrożenia testowe, pracujemy nad kolejnymi, jest to wstęp do komercyjnych umów. Prowadzimy zaawansowane rozmowy m.in. z dwoma dystrybutorami obsługującymi rynki skandynawskie. Jeśli dopniemy ten kontrakt, to w I kwartale tego roku od razu będziemy przeprowadzali tam komercyjne wdrożenia, a w grę wchodzić będzie dystrybucja dużej ilości sprzętu. Nasz system będzie bowiem sprzedawany bezpośrednio do szpitali, kupujących urządzenia i oferujących je pacjentom. Dodatkowo finalizujemy wdrożenia testowe z partnerami z kilku kolejnych krajów Unii Europejskiej, a także umowę dystrybucyjną na jednym z rynków południowo-wschodniej Azji  – ujawnia dr Patrycja Wizińska-Socha, prezes Nestmedic.

Dotychczas firma podpisała umowy na testowe wdrożenia z kenijską eMedicą, oferującą rozwiązania telemedyczne wspierające system ochrony zdrowia w Afryce, a także niemieckim dystrybutorem rozwiązań telemedycznych Zentrum für Telemedizin Bad Kissingen. W Polsce natomiast spółka  koncentruje się na współpracy z prywatnymi placówkami medycznymi, lekarzami ginekologami i położnymi. Pregnabit w kraju oferuje swoim pacjentkom ok. 40 podmiotów medycznych. System jest udostępniany m.in. w sieciach Polmed i Medfemina.

O projekcie spółki Nestmedic już pisaliśmy. Więcej informacji znajdziesz m.in. w artykule „Nestmedic debiutuje na NewConnect” >>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane