Czytasz dzięki

Mobilny Pregnabit wchodzi na rynek

opublikowano: 14-11-2016, 13:16

Spółka Nestmedic stawia kolejny krok. Po opracowaniu przenośnego urządzenia do badań KTG otwiera Medyczne Centrum Telemonitoringu.

Na rynek niebawem trafi innowacyjne urządzenie do zdalnego przeprowadzania kardiotokografii (KTG), czyli badania kontrolującego stan płodu i zdrowia kobiety w ostatnim trymetrze ciąży. Mowa o Pregnabicie, rozwiązaniu opracowanym przez spółkę Nestmedic, na czele której stoi dr Patrycja Wizińska-Socha. Ostatnim etapem jego komercjalizacji jest Medyczne Centrum Telemonitoringu (MCT). Jednostka telemedyczna właśnie została uruchomiona, a skorzystają z niej w pierwszej kolejności kobiety z Polski. Firma już teraz planuje ekspansję zagraniczną. 

Bieżąca kontrola dobrostanu płodu może znacząco zmniejszyć poziom odczuwanego przez przyszłą mamę stresu i pozytywnie wpłynąć na jej ogólne samopoczucie. Wczesne wykrycie zagrożenia, w tym za pomocą pomiarów KTG, może przyspieszyć reakcję i wdrożenie odpowiedniej procedury medycznej — zapewnia dr Patrycja Wizińska-Socha, prezes spółki Nestmedic.
Wyświetl galerię [1/2]

Z RĘKĄ NA PULSIE:

Bieżąca kontrola dobrostanu płodu może znacząco zmniejszyć poziom odczuwanego przez przyszłą mamę stresu i pozytywnie wpłynąć na jej ogólne samopoczucie. Wczesne wykrycie zagrożenia, w tym za pomocą pomiarów KTG, może przyspieszyć reakcję i wdrożenie odpowiedniej procedury medycznej — zapewnia dr Patrycja Wizińska-Socha, prezes spółki Nestmedic. WOJTEK SIENKIEWICZ

Zdalne badania

Obecnie kardiotokografię można wykonać w szpitalach, na stacjonarnym sprzęcie. Pregnabit natomiast umożliwia przeprowadzenie badań samodzielnie i w warunkach domowych. Wyniki na bieżąco będzie analizować zespół specjalistów z MCT. 

- W przypadku prawidłowych wyników kobieta zostanie poinformowana SMS-owo, że wszystko jest w porządku. Jeśli jednak coś wzbudzi zaniepokojenie personelu medycznego, uruchomione zostaną właściwe procedury medyczne. Wszystkie wyniki gromadzone będą na opracowanej przez nas platformie medycznej oraz odpowiednio zabezpieczonych serwerach, dostępne dla pacjentki i jej lekarza prowadzącego przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, z dowolnego miejsca – wyjaśnia dr Patrycja Wizińska-Socha.

Praca personelu MCT wspierana będzie przez algorytmy, które na podstawie bieżących wyników, historii badań i innych dostępnych danych organizują harmonogram prac, pilnując, by przypadki wymagające szczególnej uwagi trafiły do analizy jak najwcześniej.

Produkt w sprzedaży

W Polsce produkt ma być dostępny jeszcze w 2016 r. Czy sprawdzi się na rynku?

- Lekarz prowadzący ciążę najlepiej zna i opiekuje się swoją pacjentką i jej nienarodzonym dzieckiem. Nie jest w stanie jednak czuwać nad ich spokojem bez przerwy. Dlatego połączenie nowoczesnych technologii i medycznego centrum, które jest do dyspozycji przez całą dobę, to bardzo dobry kierunek – twierdzi dr Robert Woytoń.

Spółka Nestmedic już teraz przygotowuje się do wejścia z produktem na rynki zagraniczne. W realizacji planu i pozyskaniu finansowania na ten cel doradza jej firma Capital One Advisers.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane