Mocna przecena dolara wsparła kurs złotego

Mariusz Potaczała
opublikowano: 14-01-2008, 00:00

Czwartkowe komentarze bankierów zaszkodziły dolarowi. Wypowiedzi szefów Fed i ECB zachęciły inwestorów do wyprzedaży dolara. Dwie ostatnie sesje rozchwiały rynek eurodolara, doprowadzając do wzrostu EUR/USD do 1,4820. Złoty na tym skorzystał. Kurs dolara spadł do 2,4150 zł, a notowania euro do 3,58 zł.

Wszystko to działo się przy silnych spadkach na warszawskim parkiecie i wzrostach na rynku obligacji. Inwestorzy, pełni obaw o światowe rynki kapitałowe, decydują się na lokowanie pieniędzy w obligacjach. Popyt na nasze papiery skarbowe przyczynia się do aprecjacji złotego. Siła naszej waluty widoczna jest również w relacji do funta. Notowania kursu GBP/PLN zniżkowały w pobliże granicy 4,70. Ruch ten wynika głównie z niechęci globalnych inwestorów do brytyjskiej waluty, bo w Wielkiej Brytanii spodziewana jest obniżka oprocentowania.

Mariusz Potaczała

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Potaczała

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu