Mocne odbicie kursu giełdowego marudera

opublikowano: 22-11-2018, 10:58

Notowania spółki Grodno mocno rosną na sesji w czwartek 22 listopada po publikacji szacunkowych wyników za I półrocze roku obrotowego spółki.

Zanim kurs dynamicznie odbił, w niespełna 7 miesięcy spadł o - bagatela - 84 proc. W fundamentach firmy, która zajmuje się hurtową sprzedażą artykułów elektrotechnicznych, nic nie zmieniło się na tyle, by uzasadnić tę przecenę, dlatego należy ją wiązać raczej z obecnością Trigon TFI w akcjonariacie. Fundusze, zarządzane przez towarzystwo, uwikłane w sprawę GetBacku, kontrolują 21,7 proc. akcji (dają one 13,1 proc. głosów). Gracze obawiali się, że Trigon będzie wyprzedawał walory, zmuszony do tego przez masowe umorzenia certyfikatów przez klientów. W przypadku Grodna do niczego takiego nie doszło.

Spółka zanotowała w I półroczu roku obrotowego 2018/2019 (od 1 kwietnia do 30 września) 236,7 mln zł przychodów (+21 proc. r/r), 5,5 mln zł EBITDA (+16 proc.) i 1,84 mln zł zysku netto (+17 proc.). 

"Wzrost skonsolidowanych i jednostkowych przychodów był rezultatem konsekwentnego rozwoju sieci sprzedaży oraz oferty asortymentowej i usługowej. Korzystny wpływ miała również poprawa koniunktury w branży budowlano-montażowej w okresie, którego dotyczą dane" - podała spółka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane