Mocne wzrosty na Wall Street

opublikowano: 14-02-2018, 22:00
aktualizacja: 14-02-2018, 22:01

Środowa sesja giełdowa w Stanach Zjednoczonych zakończyła się mocnym wzrostem głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Ostatecznie indeks Dow Jones Industrial Average zwyżkował o 1,03 proc., Standard & Poor’s 500 rósł o 1,35 proc., zaś technologiczny Nasdaq o 1,86 proc.

Wall Street
Zobacz więcej

Wall Street Bloomberg

Wraz ze wzrostem indeksów rosły rentowności amerykańskich obligacji skarbowych osiągając najwyższy poziom od czterech lat, do czego przyczyniły się między innymi dane gospodarcze przemawiające za utrzymaniem przez Rezerwę Federalną polityki stopniowych podwyżek stóp procentowych.

S&P 500 zyskiwał już czwarty dzień z rzędu i tym samym wyszedł na plus mierząc od początku roku, pomimo spadku o 10 proc. od styczniowego szczytu. Umacniało się również złoto, a dolar osłabił się po tym jak rentowność 10-latek skoczyła w pewnym momencie do poziomu 2,9 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Mocne wzrosty na Wall Street