Mocno przecenione akcje znalazły nabywców

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 15-01-2008, 00:00

Po bardzo słabym początku dnia kolejne godziny przyniosły poprawę sytuacji na największych zachodnich giełdach. Do zakupu mocno przecenionych akcji zachęciło inwestorów osłabienie obaw związanych z krachem na amerykańskich giełdach. Gracze mają nadzieję, że najgorszy od dwóch dekad początek roku na Wall Street już za nimi.

Zainteresowaniem cieszyły się papiery instytucji finansowych i producentów samochodów. Zwyżki w tych sektorach limitowane jednak były negatywnym trendem wśród detalistów i spółek użyteczności publicznej. Mocno rosły akcje Volkswagena. Niemiecki koncern motoryzacyjny spodziewa się rekordowej sprzedaży w tym roku. W minionym dostarczył na rynek ponad 6 mln pojazdów pod różnymi markami. Wzięcie miały walory Barclays, trzeciego banku na Wyspach Brytyjskich. Analitycy Credit Suisse Group podnieśli rekomendację tym papierom. Pod kreską toczył się z kolei handel walorami Tesco, giganta detalicznego. Specjaliści z Morgan Stanley obniżyli do „niedoważaj” ocenę akcji brytyjskiej sieci handlowej.

Tadeusz

Stasiuk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu