Mocny spadek kursu Heinekena po wynikach

opublikowano: 29-07-2019, 10:47

Akcje Heinekena spadły najbardziej w ciągu prawie czterech lat po tym, jak drugi co do wielkości producent piwa na świecie odnotował wzrost zysków, który niemalże zatrzymał się, hamowany przez koszty aluminiowych puszek i złą pogodę w Europie, informuje Bloomberg.

Skorygowany zysk operacyjny wzrósł o 0,3 proc. w ujęciu organicznym, co jest najwolniejszym tempem w pierwszej połowie roku od co najmniej sześciu lat. Na giełdzie w Amsterdamie akcje spadły aż o 6,5 proc.

Mimo że wzrost przychodów przewyższa szacunki, Heineken ma trudności z przełożeniem tego na zysk z powodu wyższych kosztów, głównie związanych z opakowaniami. Mimo to Heineken podtrzymał swoją prognozę średniego jednocyfrowego wzrostu procentowego zysku operacyjnego w tym roku.

"Nie pozostawia to miejsca na błędy" - napisał Olivier Nicolai, analityk w Morgan Stanley. Heineken będzie musiał przyspieszyć wzrost o 10 proc. w drugim półroczu wobec trudnego startu, dodał.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy