Moda na ekologię dotarła do Poznania

MAS
opublikowano: 07-06-2013, 00:00

Pod koniec maja w sąsiedztwie ulic Marcelińskiej i Bułgarskiej w Poznaniu wmurowano kamień węgielny pod budowę kompleksu biurowego Business Garden.

Na liczącej 6 ha działce stanie dziewięć biurowców o łącznej powierzchni najmu około 80 tys. mkw. Inwestycję zaprojektowano uwzględniając nowoczesne i energooszczędne rozwiązania techniczne zgodne z wymaganiami certyfikacji LEED. To pierwszy park biznesowy w Poznaniu, który otrzymał precertyfikację LEED Gold. Budowę podzielono na dwa etapy. W pierwszym powstaną cztery siedmiokondygnacyjne budynki (sześć kondygnacji naziemnych i jedna podziemna) o powierzchni najmu wynoszącej 42 tys. mkw. Ich oddanie do użytku zaplanowano na początek 2015 r. Następnie w 2015 r. rozpocznie się budowa pozostałych biurowców. Do dyspozycji najemców będzie ponad 2,1 tys. miejsc parkingowych. Na terenie parku biznesowego powstanie także ogród. Będą w nim m.in. miejsca do gry w koszykówkę czy plac do gry w boule. Inwestorem jest Swede Center, a generalnym wykonawcą PORR Polska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAS

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Moda na ekologię dotarła do Poznania