Model Lamborghini ze złota za 7,3 mln USD

opublikowano: 17-09-2013, 13:25

Niemiec Robert Wilhelm Gulpen zbudował model Lamborghini Aventador LP 700-4. Wyceniono go na 7,3 mln USD.

Model w skali 1:8 powstał z bryły 500 kilogramów złota, którego zostało w nim 25 kilogramów. Do tego w jego budowie wykorzystano ponad 700 kamieni szlachetnych. Elementami świateł są diamenty. Łączna wartość szlachetnych materiałów wykorzystanych przy budowie modelu to 2,6 mln USD z czego wartość rynkowa 25 kg złota to ok. 1,2 mln USD.

Model, który został wpisany do księgi rekordów  Guinnessa jako najdroższy na świecie, jest wystawiony obecnie w Dubaju. W listopadzie ma być prezentowany podczas międzynarodowej wystawy motoryzacyjnej w tym kraju.

Robert Wilhelm Gulpen chce sprzedać model na aukcji. Jeśli znajdzie się jednak wcześniej chętny, gotów jest zadowolić się kwotą 7,3 mln USD. Inaczej na licytacji cena wywoławcza wyniesie 7,5 mln USD, z czego 650 tys. zostanie przeznaczone na cele charytatywne.

Dla tych, których nie stać na model „lambo” ze złota, polecamy inny materiał. Film poniżej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu