Model współpracy z firmą doradczą z Cypru

Mecenas Agnieszka Wojciechowska
opublikowano: 26-11-2009, 00:00

Foryś Wojciechowski to krakowska kancelaria działająca na rynku krajowym i świadcząca pomoc prawną w zakresie projektów transgranicznych. Wspólnicy kancelarii, która w obecnej formie działa od 2005 r., mają ponad 10-letnie doświadczenie w zakresie obsługi prawnej przedsiębiorstw. W ramach kancelarii pomoc prawną świadczy 10 prawników, głównie w ramach gałęzi prawa związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, w szczególności specjalizując się w prawie cywilnym, handlowym, podatkowym (optymalizacje podatkowe), obrocie nieruchomościami i prawych aspektach budowlanych procesów inwestycyjnych.

Biorąc pod uwagę ciągle rosnące zainteresowanie, głównie ze względów podatkowych, spółkami ulokowanymi na Cyprze kancelaria skupiła się na wypracowaniu komfortowego dla klientów modelu współpracy w relacji klient — kancelaria krajowa (Polska) — firma doradcza (Cypr).

Dzięki umowie o unikaniu podwójnego opodatkowania pomiędzy Polską a Cyprem można, stosownie do potrzeb klientów, wprowadzać planowanie podatkowe konkretnej transakcji kapitałowej i zorganizować efektywne zarządzanie posiadanymi aktywami. Legalne sposoby ograniczenia obciążeń fiskalnych pozwalają w takich przypadkach na zwiększenie wartości inwestowanych środków. Dotyczy to w szczególności obrotu udziałami lub akcjami w spółkach kapitałowych, a także polityki wypłaty dywidendy.

Kancelaria Foryś Wojciechowski kooperuje z doradcami cypryjskimi, których wiedza i rzetelność zostały zweryfikowane w toku kilkuletniej współpracy. Kancelaria bezpośrednio uczestniczy w obrocie dokumentami pomiędzy klientem a doradcą zagranicznym, dbając o ich zgodność z prawem polskim i celem danej transakcji. Z doradcą cypryjskim uzgadniane są takie działania, które mają zapewnić zgodność z zasadą management and control, będącą podstawą dla efektywnego wykorzystania cypryjskich struktur holdingowych dzięki posiadaniu przez nie rezydencji podatkowej na Cyprze.

Kancelaria kładzie nacisk na proponowanie rozwiązań opartych na odpowiednim ukształtowaniu ładu korporacyjnego spółki zagranicznej, relacji z bankami obsługującymi spółkę, zapisów kontraktowych oraz na bieżącej koordynacji działań prawnych w taki sposób, aby klient zachowywał decyzyjność w zakresie majątku spółki cypryjskiej a jednocześnie, aby nie naruszać cypryjskiej rezydencji podatkowej założonej spółki.

Poruszanie się w materii, gdzie skupiają się zagadnienia prawne, biznesowe, a także kwestie tzw. kredytu zaufania klienta dla całej konstrukcji, wymaga bliskiej współpracy z klientem i rzetelnej informacji o podejmowanych działaniach.

Obecnie kancelaria prowadzi obsługę prawną wielu klientów w zakresie posiadanych przez nich portfeli spółek cypryjskich.

Specjalizacje: prawo handlowe w tym MA, prawo cywilne w tym prawo umów, prawo podatkowe (optymalizacje podatkowe), obrót nieruchomościami, prawne aspekty budowlanych procesów inwestycyjnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mecenas Agnieszka Wojciechowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu