Modlin działa, decyzje w lutym

MAG
opublikowano: 30-09-2013, 17:15

Wspólnicy podwarszawskiego lotniska nie chcą chwilowo zmian. Czekają na plany finansowe i inwestycyjne.

Po dziewięciomiesięcznej przerwie dzisiaj lotnisko Modlin znów działało – po raz drugi zaczął tu latać Ryanair. Port obsłużył w poniedziałek ponad 4 tys. pasażerów i 36 operacji lotniczych. W terminalu ruch, a wspólnicy portu – Agencja Mienia Wojskowego, województwo mazowieckie, PPL i miasto Nowy Dwór Mazowiecki – myśleli o przyszłości portu.

 - Wszyscy wspólnicy potwierdzili wolę funkcjonowania spółki w dotychczasowej formule: czyli w segmencie przewozów niskokosztowych i charterowych. Ustaliliśmy, że spółka ma poszerzać działalność o nowe elementy, jak usługi pocztowe i małe cargo – mówi Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

 Wspólnicy nie podjęli decyzji o nowym inwestorze. Lotnisko, które od grudnia do dzisiaj stało puste, przyniosło straty – w tym roku na minusie będzie 48 mln zł, które spółka pokryje z funduszy własnych. Inwestycją w Lotnisko Modlin zainteresowane jest kilkanaście instytucji finansowych.

 - W lutym odbędzie się kolejne walne zgromadzenie wspólników i będzie ono poświęcone kwestiom strategicznym. Decyzje o inwestorze zapadną po przyjęciu dokumentów, do których przygotowania zobowiązaliśmy zarząd – mówi Adam Struzik.

 Te dokumenty to masterplan do 2034 r., plan finansowy na lata 2014-18 i plan inwestycyjny. Wspólnicy nie podjęli też decyzji o ewentualnych zmianach w zarządzie portu, który ze względu na usterki pasa startowego musiał być zamknięty od grudnia ubiegłego roku.

 - Rada nadzorcza ma do końca października czas na przekazanie raportu kontrolnego z procesu inwestycji. Do tego czasu nie podejmiemy żadnych decyzji personalnych – zapowiada Adam Struzik.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu