Modrzejewski został uniewinniony ws. ujawnienia informacji giełdowej

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 01-06-2006, 09:24

Warszawski sąd rejonowy uniewinnił w czwartek b. prezesa PKN Orlen Andrzeja Modrzejewskiego z zarzutu ujawnienia Grzegorzowi Wieczerzakowi poufnej informacji giełdowej. Wyrok jest nieprawomocny.

Warszawski sąd rejonowy uniewinnił w czwartek b. prezesa PKN Orlen Andrzeja Modrzejewskiego z zarzutu ujawnienia Grzegorzowi Wieczerzakowi poufnej informacji giełdowej. Wyrok jest nieprawomocny.

Prokurator chciał dla Modrzejewskiego 100 tys. zł kary grzywny. Obrona wnosiła o uniewinnienie.

Prokuratura oskarżyła Modrzejewskiego, że w 1998 r., gdy był prezesem IX Narodowego Funduszu Inwestycyjnego zdradził b. prezesowi PZU Życie Wieczerzakowi cenę akcji spółki Izolacja, należącej do tego NFI. Miało się to stać zanim ta informacja została upubliczniona. Takie działanie jest niezgodne z prawem - grozi za to do 3 lat więzienia i milion zł grzywny.

To właśnie zatrzymanie Modrzejewskiego, by postawić mu ten zarzut w lutym 2002 r. (gdy był już szefem PKN Orlen), wywołało burzę polityczną, zakończoną powołaniem sejmowej komisji śledczej do wyjaśnienia m.in. tej sprawy

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Modrzejewski został uniewinniony ws. ujawnienia informacji giełdowej