Moim zdaniem Odszkodowania rosną lawinowo

AZA
opublikowano: 24-11-2009, 00:00

Małgorzata Kędzierska-Urbaniak

analityk rynku nieruchomości, portal Wynajem.pl

Gminy mają ciężki orzech do zgryzienia z powodu lokatorów niszczących przydzielone im lokale socjalne. Uciążliwe dla budżetu samorządu są też wypłaty odszkodowań dla różnych podmiotów z powodu nieprzydzielenia mieszkań

socjalnych lokatorom z wyrokami eksmisji. Rozwiązaniem mogłoby być umieszczenie takich

lokatorów w barakach spełniających ustawowe kryteria wyposażenia i powierzchni. W lepszych lokalach zamieszkałyby zaś osoby, które potrafią zadbać o utrzymanie ich w dobrym stanie. Jeśli gminy wciąż będą lekceważyły problem niedostatecznej liczby mieszkań socjalnych, to wkrótce nie poradzą sobie z lawinowo rosnącymi wypłatami odszkodowań. Może więc budowa baraków nie byłaby złym pomysłem? Lepiej budować cokolwiek, niż płacić wielomilionowe odszkodowania. Może perspektywa zamieszkania w baraku zmusi niektórych ludzi do regularnych opłat za czynsz i wyroków eksmisji będzie mniej?

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AZA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Moim zdaniem Odszkodowania rosną lawinowo