MOL inwestuje w Niemczech w recykling

opublikowano: 11-11-2019, 15:56

Węgierski koncern petrochemiczny kupił wszystkie udziały niemieckiej firmy Aurora, która specjalizuje się w recyklingu tworzyw sztucznych

Zawarta właśnie transakcja, jak informuje serwis portfolio.hu, jest ostatnim tego typu zakupem w ramach realizacji strategii MOL-a do 2030 r. Przypomnijmy, że już w zeszłym roku węgierski koncern mocno stawiając na recykling nawiązał strategiczne partnerstwo z inną niemiecką firmą z tego obszaru, czyli APK.

Spółka Aurora ma swoje zakłady w Badenii-Wirtembergii, w pobliżu fabryk motoryzacyjnych, a jej model biznesowy opiera się na zamkniętym łańcuchu recyklingu tworzyw sztucznych. Firma zbiera przemysłowe odpady z plastiku i poddaje je recyklingowi. W ten sposób wytwarza bardziej zaawansowane technologicznie produkty, który odpowiadają potrzebom przemysłu motoryzacyjnego. Wykorzystując know-how niemieckiej firmy, MOL ma nadzieję zwiększyć swoje udziały rynkowe i zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko. Węgrzy planuje rozszerzyć działalność Aurory zarówno na terenie samych Niemiec, jak i w krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

- Przejęcie Aurory to ważny kamień milowy w procesie transformacji MOL-a. Naszym celem jest uczynienie z koncernu wiodącej firmy chemicznej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej - mówi cytowany przez serwis Ferenc Horváth, wiceprezes wykonawczy MOL-a ds. downstreamu.

e4037212-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
OŚ, czyli Obserwator Środkowoeuropejski
Newsletter autorski Bartłomieja Mayera
ZAPISZ MNIE
OŚ, czyli Obserwator Środkowoeuropejski
autor: Bartłomiej Mayer
Wysyłany raz w tygodniu
Bartłomiej Mayer
Autorski przegląd informacji gospodarczych z krajów Europy Środkowej: Ukrainy, Białorusi, Czech, Słowacji i Węgier.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy