MOL lepszy od Lotosu i Orlenu

opublikowano: 21-11-2018, 22:00

Kamil Kliszcz, analityk Domu Maklerskiego mBanku, za najatrakcyjniejsze w sektorze paliwowym uznaje akcje węgierskiego MOL.

W ich przypadku rekomendacja brzmi „akumuluj”. Zalecenia dla Grupy Lotos i Orlenu to natomiast „sprzedaj” z cenami docelowymi — odpowiednio — 59,84 i 81,52 zł.

„Ostatnia przecena ropy, kalkulacje IMO, czy problemy logistyczne na Renie podbijające krótkoterminowe marże na dieslu czy poliolefinach to w naszej opinii czynniki, które tylko chwilowo podtrzymują nadzieje na utrzymanie otoczenia ponadprzeciętnych marż w sektorze downstream. Perspektywa cyklicznego wzrostu mocy wytwórczych, utrata przewag kosztowych (Brent/WTI, nafta-etan, gaz) oraz słabnąca wyraźnie strona popytowa stopniowo wywierają i będą wywierać coraz większą presję na rentowność przerobu.

W takim scenariuszu utrzymujemy rekomendację unikania akcji Lotosu i Orlenu (notowanych z 30-procentową premią do spółek porównywalnych) oraz utrzymywania ekspozycji na obszar wydobywczy za pośrednictwem MOL-a i PGNiG” — napisał w uzasadnieniu Kamil Kliszcz. Raport wydano 15 listopada o godz. 8.40. Dostępny jest na stronie internetowej DM mBanku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy