MOL rozmawia z chińskim koncernem Sinopec o współpracy

INTERFAX
04-09-2007, 15:40

Węgierski koncern naftowo-gazowy MOL przeprowadził w poniedziałek rozmowy z chińskim koncernem naftowym Sinopec o możliwych projektach współpracy - poinformowała agencja MTI.

W rozmowach uczestniczyli oprócz prezesa spółki Gyorgy Mosonyi'ego również węgierscy ministrowie gospodarki i finansów oraz premier Węgier Ferenc Gyurcsany, który wraz z członkami gabinetu odbywa obecnie oficjalną wizytę w Chinach.

MOL nie ujawnił dalszych informacji dotyczących rozmów, twierdząc, że rozmowy skoncentrowały się wokół "bardzo konkretnych" projektów.

Zgodnie ze swoją pięcioletnią strategią, MOL szuka możliwości akwizycji lub współpracy w dziedzinie poszukiwań i produkcji węglowodorów, zwłaszcza w regionie byłych republik radzieckich. MOL prowadzi już rozmowy m.in. w Rosji, Kazachstanie i Pakistanie, głównie we współpracy z lokalnymi partnerami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: INTERFAX

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / MOL rozmawia z chińskim koncernem Sinopec o współpracy