MON zamawia sprzęt IT

Mariusz Zielke
opublikowano: 17-06-2004, 00:00

Resort obrony nieoczekiwanie ogłosił sześć przetargów na dostawy sprzętu IT dla wojska. Zamówienia mogą przekroczyć 20 mln zł.

Wojsko rozpisało przetargi na dostawę komputerów, serwerów, notebooków, drukarek, sprzętu sieciowego i oprogramowania Microsoftu. W sumie do wydania resort obrony ma ponad 20 mln zł. Najwięcej będzie kosztować dostawa sprzętu sieciowego i komputerów — w sumie, według szacunków zamawiającego, ponad 10 mln zł. Z wadium wynika, że za komputery przenośne, serwery, drukarki i licencje na oprogramowanie wojsko będzie musiało zapłacić co najmniej 7 mln zł.

Oferty do sierpnia

— Budżet tych przetargów wynosi od kilku do kilkunastu milionów złotych — mówi Zbigniew Szewczyk z Departamentu Zaopatrywania Sił Zbrojnych.

Według informacji „PB”, wojsko ma w budżecie na wszystkie przetargi ponad 20 mln zł.

Oferty przetargowe muszą trafić do resortu najpóźniej w początkach sierpnia (otwarcie kopert nastąpi w dniach 5-9 sierpnia). O zwycięstwie zdecyduje najniższa cena. Firmy nie oczekiwały tych przetargów.

— Resort obrony ma umowy ramowe na dostawy sprzętu, więc myśleliśmy, że będzie zamawiał na ich podstawie. Tymczasem to zupełnie nowe zamówienia — mówi przedstawiciel jednego z dostawców komputerów.

W cieniu MENiS

Przetargi dla wojska są jednymi z większych tegorocznych konkursów sprzętowych w sektorze publicznym. Dotychczas największe przetargi odbyły się w tym roku w resorcie edukacji (na dostawy pracowni internetowych dla szkół — wartości ponad 50 mln zł), w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (komputery pod IACS za 16 mln zł oraz serwery za ponad 20 mln zł) i w ministerstwie informatyzacji (warte 10 mln zł dostawy dla bibliotek).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Zielke

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / MON zamawia sprzęt IT