Monachium chce zakazać aut z silnikami diesla

aktualizacja: 14-06-2017, 14:13

Burmistrz Monachium uznał, że wprowadzenie zakazu wjazdu aut z silnikami diesla jest jedynym sposobem na poprawienie jakości powietrza w mieście, informuje dziennik Süddeutsche Zeitung.

Volkswagen Passat
Zobacz więcej

Volkswagen Passat

REUTERS_Mal Langsdon_FORUM

- Chciałbym, żeby sytuacja uległa poprawie, jednak nie sądzę by udało się to bez wprowadzenia ograniczeń – powiedział burmistrz miasta Dieter Reiter w rozmowie z gazetą odnosząc się do zakazu dieslowych silników.

Burmistrz wyraził nadzieję na stworzenie do końca roku odpowiednich regulacji prawnych. Jego plan może jednak spotkać się ze sprzeciwem ze strony konserwatystów z CSU, którzy rządzą w Bawarii. Problemem może okazać się również silne lobby motoryzacyjne w Monachium, gdzie BMW ma swoją siedzibę.

- Zawsze trzeba wziąć pod uwagę konieczność ocenienia różnych interesów. Dla mnie  zdrowie naszych mieszkańców jest na pierwszym miejscu – powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Monachium chce zakazać aut z silnikami diesla