Czytasz dzięki

Monedo wszczęło procedurę upadłościową

opublikowano: 14-09-2020, 14:43

Monedo, niegdyś największy niemiecki startup z branży fintech, wszczął procedurę upadłościową, informuje serwis Sifted. Powodem miały być zmiany prawa w Polsce i Hiszpanii, na głównych rynkach spółki znanej w przeszłości jako Kreditech.

Dr Christoph Morgen, prawnik kancelarii Brinkmann & Partner z  Hamburga powiedział Sifted, że wniosek został złożony w ubiegłym tygodniu w niemieckim sądzie oraz że to jemu przypadł obowiązek zarządzania spółką. 

- Planuję kontynuować działalność i już rozpocząłem rozmowy w sprawie możliwości finansowania – głosi wydane przez niego oświadczenie. – Moim celem jest ostateczne znalezienie inwestora, co rozpoczęło się jeszcze przez złożeniem wniosku o upadłość i co według władz Monedo wyglądało obiecująco – dodał.

Sifted przypomina, że działające od 2012 roku Monedo specjalizuje się w mikropożyczkach. Wśród inwestorów wspierających spółkę byli m.in. amerykański miliarder Peter Thiel oraz gigant medialny Naspers.

Niemiecki Finance Forward wskazuje jako powód upadku Monedo wprowadzenie z powodu pandemii w Polsce i Hiszpanii prawa umożliwiającego odłożenie spłaty długów m.in. przez klientów spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, sifted.eu

Polecane