Money Makers TFI zadebiutuje na NewConnect

Od czwartku 5 stycznia na rynku alternatywnym warszawskiej giełdy notowane będą akcje jednego z mniejszych TFI w Polsce.

Będzie to pierwszy debiut przy ul. Książęcej w 2017 r. W ofercie, poprzedzającej wejście na małą giełdę, inwestorzy kupili akcje o wartości 156 tys. zł, co daje wycenę całego podmiotu na poziomie 11,8 mln zł. W obrocie publicznym znajdzie się 15,08 proc. akcji towarzystwa. Większościowym akcjonariuszem emitenta jest Alior Bank, posiadający 59,16 proc. akcji. 

Money Makers TFI zarządza aktywami o wartości 45 mln zł. W ofercie ma 6 funduszy w formule FIZ oraz 6 subfunduszy pod parasolem Alior SFIO. Zezwolenie na prowadzenie działalności polegającej na tworzeniu funduszy inwestycyjnych i zarządzanie nimi uzyskał od KNF w czerwcu 2015 r. 

W 2015 r. spółka zanotowała stratę w wysokości 1,63 mln zł przy 3,95 mln zł przychodów i aktywach wynoszących 30 mln zł. W pierwszym półroczy 2016 r. strata wyniosła 1,16 mln zł przy 0,9 mln zł przychodów. 

Będzie to trzecie TFI notowane na NewConect, po Go TFI i Caspar TFI. Również trzy TFI - Altus, Quercus oraz Skarbiec -  są notowane na rynku głównym na GPW. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Szklarz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / New Connect / Money Makers TFI zadebiutuje na NewConnect