Monnari woli ROY, rzuca Wortmanna

GRA
17-06-2008, 09:13

Odzieżowa spółka już nie chce prowadzić salonów obuwniczych pod szyldem Tamaris. Zamiast nich kupi sieć ROY, sklepy z  odzieżą męska.

Monnari już od października miało list intencyjny z niemieckim producentem obuwia Wortmann na prowadzenie w Polsce salonów obuwniczych pod szyldem Tamaris.

- Zidentyfikowany w czasie negocjacji niewielki wpływ Monnari na kolekcję Tamaris jest powodem odstąpienia od rozmów – napisał zarząd w komunikacie.

Monnari jednak się nie martwi. Pozyskane przez firmę lokale dla marki Tamaris (35 na lata 2008 i 2009), zostaną przeznaczone na salony firmowe nowego partnera - marki ROY. Umowa zakłada, że Monnari obejmie nowe akcje stanowiące 51 proc. kapitału i głosów na walnym ROY. Zapłaci za nie 1,7 mln zł.

- Na rynku polskim, w segmencie odzieży męskiej marka ROY jest obecna od 19 lat. Na terenie Polski istnieje 10 salonów własnych i franczyzowych z marką ROY oraz 5 franczyzowych w Moskwie, gdzie marka ta jest obecna od 5 lat, a udział tego rynku w obrotach spółki wynosi 50% - podkreślono w komuniacie.

W 2007 r. przychody ROY wyniosły 12,8 mln zł, a zysk 0,2 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Monnari woli ROY, rzuca Wortmanna