Monstanto ma listę „przyjaciół i wrogów” w 7 krajach, m.in. w Polsce

opublikowano: 22-05-2019, 15:04

Niemiecki koncern Bayer potwierdził, że należące do niego Monstanto ma listę kluczowych osób, zarówno „przyjaciół” jak i „wrogów”, w co najmniej siedmiu europejskich krajach, m.in. w Polsce.

Monsanto to amerykański producent pestycydów, m.in. Roundupu. Bayer ma z jego powodu problemy, bo sądy w USA wydały już kilka wyroków skazujących producenta środka uznając iż Roundup przyczynił się do zachorowań na nowotwory.

Bloomberg

Bayer wydał oświadczenie, w którym ujawnił, że działająca na rzecz Monsanto agencja PR FleishmanHillard „stworzyła listę interesariuszy we Francji, Niemczech, Włoszech, Holandii, Polsce, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, a także  zainteresowanych stron związanych z instytucjami UE”. Osoby znajdujące się na liście mają sprzyjać lub przeszkadzać amerykańskiej spółce w sprawie pestycydów i roślin modyfikowanych genetycznie.

- Na liście znajdują się przede wszystkim dziennikarze, politycy i inne wpływowe grupy – poinformował Bayer.

Sprawia listy wyszła na jaw wcześniej w maju we Francji.

Bayer poinformował o wynajęciu kancelarii Sidley Austin do przeprowadzenia dochodzenia w sprawie listy i ustalenia, czy dotyczy ona większej liczby krajów. Niemiecki koncern zapowiedział także, że jego prawnicy skontaktują się osobami znajdującymi się na liście i poinformują je, jakie materiały na ich temat zgromadzono. Ma to rozpocząć się nie później niż 31 maja.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, fin24.com

Polecane