Moody’s ostrzega Francję, Wielką Brytanię i Austrię

PAP, DI
opublikowano: 15-02-2012, 00:00

RATINGI

Agencja ratingowa Moody’s zapowiedziała, że może obniżyć oceny Francji, Wielkiej Brytanii i Austrii prognozę wiarygodności kredytowej z najwyższej AAA. Rating Włoch został obniżony o jeden stopień — do A3, Portugalii również o jeden — do BA3, a Hiszpanii o dwa — do A3. Oceny dla Słowacji i Słowenii Moody's obniżył o jeden stopień — do A2, a Malty również o jeden — do A3.

Agencja tłumaczy w komunikacie, że zmiany zostały dokonane w związku z rosnącymi finansowymi i makroekonomicznymi zagrożeniami wynikającymi z kryzysu w strefie euro, niepewnością wokół reformy finansowej w Unii Europejskiej, a także słabymi prognozami gospodarczymi regionu i presją na rynki.

W połowie stycznia agencja ratingowa Standard & Poor’s obniżyła ocenę wiarygodności dziewięciu krajów strefy euro, w tym Francji i Austrii, które utraciły najwyższe ratingi AAA, a także Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Cypru, Malty, Słowacji i Słowenii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu