Morawiecki: Na Święta nowe regulacje antyzatorowe

opublikowano: 17-11-2017, 15:45

Bożonarodzeniowy prezent od rządu dla przedsiębiorców - nowe propozycje regulacji, które mają ograniczyć zjawisko zatorów płatniczych. Zmiany w tej kwestii przygotowuje resort rozwoju kierowany przez Mateusza Morawieckiego.

Wicepremier w studiu Pulsu Biznesu na Kongresie 590 w Rzeszowie przyznał, że prace nad regulacjami trwają. - Jesteśmy w trakcie konsultacji ze związkami przedsiębiorców oraz konsultacji międzyresortowych - mówi Mateusz Morawiecki. - Chciałbym, żeby był to radykalny projekt - zaznacza.

Mateusz Morawiecki
fot. WM, Puls Biznesu

Jak wyjaśniał Mateusz Morawiecki podczas Kongresu 590 projekt antyzatorowy ma różnicować terminy płatności w zależności od wielkości firmy. Bliższe szczegóły nie są jednak jeszcze znane.

Wicepremier Mateusz Morawiecki odniósł się też do dużej nadwyżki budżetowej w samorządach. - Życzyłbym sobie tego, aby wydatki jednostek samorządu terytorialnego na inwestycje były wyższe. Mam nadzieję, że w roku wyborczym 2018 te inwestycje ruszą - mówi Morawiecki.

Wicepremier nie chciał komentować sprawy ewentualnej rekonstrukcji rządu i włączenia części kompetencji ministerstwa infrastruktury w zakres obowiązków ministra rozwoju, by zwiększyć jego wpływ na inwestycje infrastukturalne. - Jest tyle wpływu, ile powinno być. Ale pewne zjawiska wymagają koordynacji, np. na szczeblu samorządowym. Tam jest potężna machina inwestycyjna, która jeszcze nie ruszyła - mówi Mateusz Morawiecki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Sołtys

Polecane