Morgan Stanley: 300 tys. tesli na drogach do końca roku

Marek Druś, MarketWatch
opublikowano: 27-09-2017, 14:19
aktualizacja: 27-09-2017, 14:21

Analitycy Morgan Stanley przewidują, że za kilka lat kilka milionów aut Tesli będzie jeździło po drogach.

W najnowszym raporcie analitycy Morgan Stanley prognozują, że „globalna populacja” aut Tesli jeżdżących po drogach sięgnie prawie 300 tys. do końca tego roku i 531 tys. do końca 2018 roku. Na początku 2023 roku ilość samochodów elektrycznych wyprodukowanych przez spółkę Elona Muska ma być dziesięciokrotnie większa niż na koniec 2017 roku. Do 2040 roku ma jeździć po drogach świata ok. 32 mln tesli, przewiduje Morgan Stanley.

Zobacz więcej

Fot. twitter.com/elonmusk

- Minęły pokolenia od kiedy społeczność inwestycyjna była świadkiem tak wysokiego tempa wzrostu liczby aut jednego producenta – głosi raport banku. – Uważamy, że inwestorzy powinni być gotowi na szereg możliwości i ryzyka związane z tym nieliniowym wzrostem – dodaje.

Od wprowadzenia do oferty w 2012 roku przez Teslę flagowego auta model S zostało dostarczonych już 200 tys. takich samochodów. W lipcu Tesla rozpoczęła dostawy auta model 3 przeznaczonego na masowy rynek. Są one wciąż niewielkie i mają przyspieszyć w czwartym kwartale tego roku i później. Morgan Stanley przekonuje, że za kilka lat na całym świecie będzie można zobaczyć na drodze tesle model 3 „każdego dnia i przez całą dobę”. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Morgan Stanley: 300 tys. tesli na drogach do końca roku