Morgan Stanley będzie następny?

Kamil Zatoński
17-09-2008, 15:58

Za oceanem coraz głośniej o możliwych problemach kolejnego banku inwestycyjnego, mającego długoletnią tradycję.

Pomimo lepszych od oczekiwań wyników banku w trzecim kwartale (zakończonym 30 sierpnia), akcje spółki wyraźnie tracą (ok. 16 proc. przy sporych obrotach) z powodu obaw o problemy MS z obsługą zadłużenia.

Morgan Stanley będzie następny?Morgan Stanley będzie następny?

Wczoraj CDS-ami banku (na obrazku powyżej poziomy z poniedziałku i poziomy dla konkurentów), służącymi przenoszeniu (ubezpieczeniu) ryzyka kredytowego, handlowano po cenie 728 pkt baz. (cena wyrażona jest w procencie wartości nominalnej, poniżej wykres, uwzględniający notowania z wtorku). Tymczasem tuż przed bankructwem, podobne instrumenty Lehman Brothers wyceniano na 707 pkt baz. Im wyższa cena, tym większe antycypowane ryzyko, że dłużnik nie będzie w stanie spłacić zobowiązania.


 

Dziś anonimowi przedstawiciele banku poinformowali media, że bank rozważa fuzję z innym, mocniejszym kapitałowo podmiotem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Morgan Stanley będzie następny?