Czytasz dzięki

Morgan Stanley namawia do kupowania akcji

opublikowano: 15-06-2020, 08:19

Morgan Stanley uważa, że rynki akcji będą nadal rosły, a inwestorzy wciąż nie uwzględniają w wycenach szybkiego tempa wychodzenia globalnej gospodarki z kryzysu spowodowanego przez pandemię, donosi Reuters.

- Choć ostatnie cztery miesiące były wyjątkowe, to uważamy, że ten cykl jest i będzie bardziej „normalny” niż się uważa – powiedział Andrew Sheets, szef strategii banku inwestycyjnego. – Uważamy, że akcje będą umiarkowanie droższe, a obligacje tańsze w perspektywie następnych 12 miesięcy – powiedział.

Zobacz więcej

Bank Morgan Stanley

Bloomberg

Morgan Stanley prognozuje, że wartość S&P500 do połowy przyszłego roku wzrośnie do 3350 pkt. W piątek na zamknięciu indeks wynosił 3041 pkt. Rentowność obligacji 10-letnich USA ma wzrosnąć do 1,3 proc. do połowy 2021 roku. Obecnie wynosi ok. 0,67 proc.

W raporcie oblikowanym w niedzielę analitycy banku radzą klientom zająć długą pozycję na akcjach małych amerykańskich spółek, a także spółek finansowych. Doradzają również zakup euro oraz walut gospodarek wschodzących, jak indonezyjskie i indyjskie rupie.

W odrębnym raporcie ekonomiści Morgan Stanley oceniają, że w globalna gospodarka jest w nowym cyklu ekspansji i wróci do poziomu sprzed pandemii już w czwartym kwartale.

- Jesteśmy bardzo przekonani co do naszej prognozy odbicia w kształcie litery „V”, biorąc pod uwagę ostatnie pozytywne niespodzianki jeśli chodzi o dane o wzroście, a także działania antykryzysowe – poinformowali. 

Prognozują „ostrą, ale krótką” recesję. Spodziewają się spadku globalnego PKB o 8,6 proc. w ujęciu rocznym w drugim kwartale. W pierwszym kwartale 2021 roku ma rosnąć o 3,0 proc.

- W naszym bazowym scenariuszu zakładamy drugą falę zakażeń do jesieni, ale będzie ona kontrolowana i spowoduje jedynie lokalne ograniczenia – głosi raport, w którym ekonomiści przewidują, że szczepionka na koronawirusa będzie dostępna latem 2021 roku. 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane