Morgan Stanley: za rok Microsoft może być wart 1 bln USD

opublikowano: 17-05-2018, 19:25
aktualizacja: 17-05-2018, 19:28

Przez ostatnie 12 miesięcy wartość rynkowa Microsoftu wzrosła o 45 proc. Morgan Stanley uważa, że może być ona jeszcze większa, a kapitalizacja spółki dojdzie w ciągu roku do 1 bln USD i więcej.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

Obecnie Microsoft jest czwartą pod względem kapitalizacji amerykańską spółką. Jego wartość wynosi ponad 746 mld USD. Morgan Stanley spodziewa się dalszego wzrostu kapitalizacji Microsoftu i uważa, że osiągniecie przez nią 1 bln USD w ciągu roku jest możliwe. Analitycy banku twierdzą, że katalizatorem wzrostu notowań akcji spółki może być jego dział usług w chmurze Azure. W bazowym scenariuszu zakładają wzrost kursu Microsoftu o 33 proc. w okresie najbliższych 12 miesięcy do 130 USD. Oznacza to 1 bln USD kapitalizacji. Jak dotąd żadna amerykańska spółka jej nie osiągnęła. Najbliżej jest Apple, którego wartość rynkowa wynosi ok. 925 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu