Mormoni chcą kupić biurowiec za 100 mln GBP

opublikowano: 29-04-2019, 22:00

Przedstawiciele kościoła mormońskiego są w trakcie negocjacji z funduszem inwestycyjnym zarządzanym przez M&G Real Estate dotyczących zakupu

Alder Castle, jednego z biurowców w londyńskim City — napisał Bloomberg na podstawie informacji z anonimowych źródeł. W budynku, który mieści się przy Noble Street 10, część powierzchni wynajmuje m.in. grupa bankowa Lloyds. Potencjalna wartość transakcji to 100 mln GBP. Mormoni mają na razie wyłączność na negocjacje w sprawie nabycia nieruchomości.

Kościół mormoński, znany m.in. z akceptacji wielożeństwa, jest właścicielem portfela nieruchomości na całym świecie wartego, według Bloomberga, miliardy dolarów. Wśród tych nieruchomości są centra handlowe, kurorty turystyczne i farmy. Informacji o negocjacjach w sprawie londyńskiego biurowca nie potwierdziły zarówno spółka zależna kościoła mormońskiego, czyli Property Reserve, jak też M&G Invstments. Rzecznik prasowy mormonów odmówił również komentarza na temat wartości wszystkich inwestycji kościoła w Londynie.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy