Mormoni chcą kupić biurowiec za 100 mln GBP

opublikowano: 29-04-2019, 22:00

Przedstawiciele kościoła mormońskiego są w trakcie negocjacji z funduszem inwestycyjnym zarządzanym przez M&G Real Estate dotyczących zakupu

Alder Castle, jednego z biurowców w londyńskim City — napisał Bloomberg na podstawie informacji z anonimowych źródeł. W budynku, który mieści się przy Noble Street 10, część powierzchni wynajmuje m.in. grupa bankowa Lloyds. Potencjalna wartość transakcji to 100 mln GBP. Mormoni mają na razie wyłączność na negocjacje w sprawie nabycia nieruchomości.

Kościół mormoński, znany m.in. z akceptacji wielożeństwa, jest właścicielem portfela nieruchomości na całym świecie wartego, według Bloomberga, miliardy dolarów. Wśród tych nieruchomości są centra handlowe, kurorty turystyczne i farmy. Informacji o negocjacjach w sprawie londyńskiego biurowca nie potwierdziły zarówno spółka zależna kościoła mormońskiego, czyli Property Reserve, jak też M&G Invstments. Rzecznik prasowy mormonów odmówił również komentarza na temat wartości wszystkich inwestycji kościoła w Londynie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane