Morrisons może otrzymać kolejną ofertę przejęcia

ARŻ, Reuters
opublikowano: 09-08-2021, 13:22

Fundusz private equity Clayton, Dubilier & Rice (CD&R) zyskał więcej czasu na złożenie kolejnej, podwyższonej oferty przejęcia brytyjskiej sieci supermarketów Morrisons. Główny konkurent, należący do Softbanku fundusz inwestycyjny Fortress, jest gotów zapłacić 6,7 mld GBP, pisze Reuters.

Jeden z supermarketów Morrisons
Jeden z supermarketów Morrisons
Fot. Rept0n1x/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0

Brytyjski regulator odpowiedzialny za fuzje i przejęcia poinformował w poniedziałek, że fundusz CD&R będzie miał czas do 20 sierpnia na ogłoszenie zamiaru złożenia nowej oferty zakupu czwartej co do wielkości sieci supermarketów w Wielkiej Brytanii lub odejścia od stołu negocjacyjnego. Poprzedni termin upływał 9 sierpnia. Pierwotna oferta, opiewająca na 5,52 mld GBP, została odrzucona w połowie czerwca.

Aktualnie liderem w wyścigu o przejęcie Morrisons jest należący do Softbanku fundusz inwestycyjny Fortress, który w ubiegłym tygodniu podniósł swoją ofertę z 6,3 do 6,7 mld GBP. Propozycja zyskała akceptację zarządu, który zarekomendował akcjonariuszom jej przyjęcie. Walne zgromadzenie miało się odbyć 16 sierpnia, jednak zostało przesunięte na 27 sierpnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane