Most zwodzony w Gdańsku

DI, TM
opublikowano: 04-04-2016, 10:30

Prezydent Adamowicz ma nadzieję, że inwestycja zostanie dofinansowana na szczeblu rządowym. Mieszkańcy zaczęli w tej sprawie zbierać podpisy.

Od północy – Zatoka Gdańska, od południa – Martwa Wisła, od zachodu – Śmiała Wisła, od wschodu – Przekop Wisły. Wyspa Sobieszowska, która od 43 lat znajduje się w granicach Gdańska, doczeka się nowoczesnego połączenia komunikacyjnego. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła przetarg na  budowę mostu zwodzonego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 501. Dziś znajduje się tam most pontonowy.

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska
Zobacz więcej

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska

„Głównymi celami projektu są:
- zapewnienie bezpiecznego, stałego, sprawnego połączenia wyspy ze stałym lądem;
- usprawnienie szlaku żeglugowego rzeki Martwa Wisła;
- stworzenie zintegrowanego systemu transportowego łączącego obszary turystyczne z centrum Gdańska;
- usprawnienie ruchu miejskiego oraz zwiększenia bezpieczeństwa w transporcie;
- zwiększenie potencjału rozwojowego dzielnic w rejonie objętym projektem” – czytamy w dokumentacji przetargowej.

Prace mają zacząć się latem tego roku, a zakończyć w grudniu 2017 r. Przetarg jest ograniczony, o wyborze zwycięzcy zdecydują dwa czynniki: cena (waga 90) oraz przedłużenie terminu gwarancji (waga 10).

„Już 27 kwietnia w Warszawie przedstawiciele naszego rządu podejmą decyzję czy dofinansują kwotą 17 mln ten ważny dla nas gdańszczan oraz odwiedzających turystów most. Mieszkańcy Wyspy Sobieszewskiej rozpoczęli zbieranie podpisów pod petycją do Ministerstwa Infrastruktury o podjęcie pozytywnej decyzji w sprawie dodatkowego finansowania. Warto tu dodać że Gdańsk stara się o organizację w 2023 roku Światowego Zjazdu Skautów- Jamboree. Spotkanie ponad 50 tysięcy młodych harcerzy miałoby się odbyć na Wyspie Sobieszewskiej - niezbędny jest sprawny transport - w tym most o dobrej przepustowości. Cieszę się, że ta wyczekiwana od wielu lat inwestycja wreszcie zostanie zrealizowana i głęboko wierzę, że obecna władza centralna podejmie słuszną decyzję” – napisał na blogu Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, TM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu