Czytasz dzięki

Motoryzacja przyszłości według Boscha

Krystyna Boczkowska, prezes zarządu Robert Bosch sp. z o.o.
opublikowano: 27-09-2018, 22:00

Rewolucja w motoryzacji ma przebieg wielokierunkowy, a bodźcem do niej stała się nie tylko publiczna debata na temat ruchu drogowego i jego wpływu na środowisko, lecz także codzienne doświadczenia mieszkańców miast związane z nieprzejezdnymi i zakorkowanymi ulicami. W efekcie coraz chętniej rozważają oni alternatywne dla prywatnych samochodów środki transportu.

Koncern Bosch, jako największy dostawca komponentów dla motoryzacji, chce współkreować przyszłe trendy w branży. Mobilność jutra ma według Boscha być bezwypadkowa, bezstresowa, a przede wszystkim niskoemisyjna, zarówno w przypadku samochodów napędzanych tradycyjnym paliwem jak i prądem elektrycznym.

Aby tę wizję zrealizować, wdrażamy trzy pionierskie ścieżki rozwoju: elektryfikację, automatyzację i integrację samochodów w internecie, która umożliwi elastyczne i wymienne korzystanie ze wszystkich dostępnych środków transportu: samochodów, jednośladów czy transportu publicznego.

Jeśli chodzi o napędy przyszłości, to na pewno dużą rolę odegra elektromobilność i wszystkie jej warianty: napędy hybrydowe, napędy elektryczne i ogniwa paliwowe. Już dzisiaj ponad 800 tys. samochodów na świecie jest wyposażonych w elektryczne komponenty napędowe Bosch. Nadal jednak nie zapominamy o tradycyjnych napędach i jesteśmy o krok od zrewolucjonizowania technologii spalinowej. Między innymi dzięki wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań wypracowanych przez inżynierów Boscha, w najbliższej przyszłości silnik spalinowy, zarówno diesla, jak i benzynowy, będzie emitował tak mało cząstek stałych i tlenków azotu, że nie będzie to stanowiło obciążenia dla czystości powietrza.

Bosch jest jednym z najważniejszych dostawców układów wspomagających jazdę, niezbędnych do realizacji wizji autonomicznych samochodów, takich jak asystent utrzymania pasa ruchu, automatyczne hamowanie awaryjne przed pieszym czy asystent prędkości jazdy. Koncern intensywnie rozwija także usługi bazujące na łączności sieciowej, które ułatwiają życie użytkownikom dróg, zwiększając bezpieczeństwo i komfort przy jednoczesnym obniżaniu poziomu stresu, na przykład aplikacje na smartfony zamiast kluczyków do samochodów, cyfrowe mapy miejsc postojowych czy usługi typu car sharing.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krystyna Boczkowska, prezes zarządu Robert Bosch sp. z o.o.

Polecane