Czytasz dzięki

Movie Games ma apetyt na więcej

opublikowano: 20-04-2020, 17:30

Po dobrym przyjęciu ostatniej produkcji studio chce jak najszybciej wprowadzić ją na konsole.

Notowana na NewConnect spółka Movie Games z grupy PlayWaya miała bardzo udany koniec ubiegłego tygodnia. Gra „Drug Dealer Simulator” po 72 godzinach od czwartkowej premiery na platformie Steam sprzedała się w 55 tys. sztuk. Koszty poniesione na produkcję zwróciły się w niespełna godzinę. Przez pewien czas gra gościła na pierwszym miejscu listy bestsellerów platformy oraz zebrała dobre oceny graczy.

Od połowy marca giełdowa wycena Movie Games, którego prezesem jest Mateusz Wcześniak,  wzrosła trzykrotnie. Największym akcjonariuszem producenta gier jest PlayWay – po ostatnich zwyżkach jego pakiet jest wart około 50 mln zł.
Zobacz więcej

Na fali:

Od połowy marca giełdowa wycena Movie Games, którego prezesem jest Mateusz Wcześniak, wzrosła trzykrotnie. Największym akcjonariuszem producenta gier jest PlayWay – po ostatnich zwyżkach jego pakiet jest wart około 50 mln zł. Fot. Piotr Guzik/Forum

- Rynek jest dosyć trudny: graczy jest dużo, ale jest też silna konkurencja i liczne przeceny. Dlatego byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni przyjęciem gry i pierwszym miejscem na Steamie – mówi Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

Studio ma przygotowane różne scenariusze na dalszy rozwój tytułu i nie wyklucza kolejnych gier w podobnym klimacie. Chcąc wykorzystać zainteresowanie tytułem planuje w niedługim czasie wprowadzić go na konsole Xbox, PlayStation i Nintendo Switch.

- Zrobimy wszystko, żeby jak najszybciej przeportować grę na konsole. Wówczas będziemy mogli skupić się na kolejnych produkcjach – mówi prezes.

Spore oczekiwania Movie Games wiąże z grą „Lust from Beyond” -  horrorem psychologicznym z elementami erotyki i okultyzmu, którego premiera spodziewana jest niebawem. Według spółki na zakup gry czeka 95 tys. osób. Jeszcze bardziej okazale prezentuje się wishlista gry „Alaskan Truck Simulator”, na której jest 100 tys. zapisów. To połączenie  symulatora kierowcy ciężarówki z grą survivalową. Premiera na PC spodziewana jest w III kw. Premiera tytułu na konsole zaplanowana jest na I kw. 2021 r.  Wśród tegorocznych premier są m.in. gra na licencji Discavery „Mythbusters”, „Car Wash Simulator” czy „Restaurant Flipper”. 

Na fali dobrych informacji po przyjęciu ostatniej gry kurs Movie Games osiągnął w piątek historyczne maksimum na poziomie 66 zł, a jego kapitalizacja przekroczyła 150 mln zł. Producent gier ma plan przejścia na główny rynek warszawskiej giełdy.  Zmiana parkietu nastąpi prawdopodobnie bez emisji, ale żadne daty w sprawie terminu nie padły. 

987c9ee0-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Rynek gier
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE
Rynek gier
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane