Możliwa zmiana lokalizacji

Grzegorz Zięba
14-09-2004, 00:00

Feuer Powertrain nie wyklucza wycofania się z budowy fabryki w Andrychowie. Ma problemy z kupnem działki.

Inwestycja, do której szykuje się niemiecka spółka Feuer Powertrain, producent wałów korbowych, z Andorią Mot z Andrychowa, nie może dojść do skutku. Powodem są problemy z zakupem gruntów pod budowę. Fabryka miała powstać na terenach Ośrodka Hodowli Zarodowej w Osieku koło Andrychowa, którego właścicielem jest Agencja Nieruchomości Rolnych (ANR).

— Budowę musimy rozpocząć jesienią, by ruszyć z produkcją w marcu. Sprawa musi się rozstrzygnąć w ciągu miesiąca — mówi Leszek Targosz z Andorii Mot.

Dodaje, że możliwy jest powrót do poprzedniej koncepcji, zakładającej postawienie fabryki na terenie Oświęcimia lub Kęt.

— Zarząd Andorii Mot nie zwrócił uwagi na to, że w miejscu, w którym miałaby powstać fabryka, plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje budowę drogi — twierdzi Tadeusz Krzemień, prezes Ośrodka Hodowli Zarodowej.

Przyznaje jednak, że plan jest już nieaktualny, więc nie wszystko stracone.

Inaczej przedstawia sprawę Grażyna Kapelko, doradca ANR.

— Na sprzedaż gruntu chcemy rozpisać przetarg nieograniczony, nie wcześniej niż za półtora miesiąca — mówi przedstawicielka ANR.

Koszt budowy i wyposażenia fabryki ma sięgnąć 20 mln EUR. Pieniądze wyłoży niemiecki inwestor. Andoria Mot ma wnieść część obrabiarek i nabyć grunty. Fabryka zatrudni 130-150 pracowników, a produkcja ma sięgać 40-50 tys. wałów korbowych rocznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Zięba

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Możliwa zmiana lokalizacji