Możliwe odbicie na Wall Street

WST
03-08-2011, 14:02

Po dwóch dniach mocnej przeceny na  amerykańskich giełdach są szanse na odreagowanie.

Zyskujące na wartości kontrakty terminowe na indeksy sugerują dodatnie otwarcie handlu na rynku kasowym. Wzrostowa tendencja jednak nieco słabnie.

Na około półtorej godziny przed uruchomieniem handlu futures na indeks DJ IA rosły o 0,3 proc. na wskaźnik S&P500 o 0,43 proc. zaś na Nasdaq zyskiwały o 0,28 proc.

Wczoraj mimo przejścia przez Senat, a następnie podpisania przez prezydenta Baracka Obamę ustawy podwyższającej pułap zadłużenia USA, indeksy szły ostro na południe. Wśród przyczyn analitycy wymieniali negatywną reakcję na słabe dane makro, sugerujące ponowne spowolnienie największej gospodarki świata oraz dosyć pesymistyczne komunikaty agencji ratingowych. Co prawda utrzymały one topowy rating AAA dla amerykańskiego długu, jednak będą go rewidować z bardzo prawdopodobnym obniżeniem, jeśli nie dojdzie do realnych cięć w wydatkach budżetowych.

Wpływ na dzisiejszą sesję również zapewne będą miały publikowane dane makro. Na razie poznaliśmy te ze styku rynku nieruchomości i finansów. W minionym tygodniu wzrosła liczba wniosków o kredyt hipoteczny (ogółem o 7,1 proc.)

Po godzinie 16-tej polskiego czasu zaprezentowane zostaną odczyty dotyczące dynamiki zamówień w przemyśle oraz indeks ISM dla branż poza przemysłowych.

Dzisiaj inwestorzy czekają na publikację rezultatów kwartalnych przez Constellation Energy Group, Clorox, Comcast, Devon Energy, Mastercard i Time Warner.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Możliwe odbicie na Wall Street