Możliwe spadki na otwarciu sesji w USA

Spadająca wycena kontraktów terminowych na indeksy sugeruje, że piątkowa sesja na amerykańskich giełdach rozpocznie się od przeceny.

Sytuacja może się jednak zmienić, gdyż jeszcze przed rozpoczęciem notowań zaprezentowane zostaną istotne dane o dynamice PKB Stanów Zjednoczonych za pierwszy kwartał, a następnie w pierwszej fazie sesji poznamy indeks zaufania konsumentów publikowany przez Uniwersytet Michigan. O ile w pierwszym przypadku dominuje zgodny optymizm, o tle wskaźnik zaufania może opaść do najniższego poziomu od czterech miesięcy.

Podobnie jak w poprzednich dniach, uwagę handlujących przykuwają spółki prezentujące raporty kwartalne. Dzisiaj swoimi dokonaniami ma pochwalić się 16 spółek z indeksu S&P500 w tym tacy giganci jak Chevron czy American Electric Power. Według danych Bloomberga, z 257 raportów jak do tej pory, w 73 proc. przypadków przebite zostały prognozy analityków.

W przedsesyjnym handlu na parkiecie we Frankfurcie na wartości tracą udziały Amazon.com. Firma, która jest jednym z potentatów rynku internetowego, ostrzegła, że może odnotować stratę operacyjną w drugim kwartale.

Zniżkuje też wycena akcji Starbucks. Największa na świecie sieć kawiarni poinformowała, że w swoim drugim kwartale roku obrachunkowego odnotowała przychody ze sprzedaży w kwocie 3,56 mld USD nieco mniej niż spodziewali się specjaliści (3,58 mld USD).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Możliwe spadki na otwarciu sesji w USA