Możliwe zawężenie pasma wahań kursu złotego

PAP
opublikowano: 28-05-2010, 17:19

Piątek był spokojnym dniem, jeśli chodzi o  kurs złotego oraz polskie obligacje. Kluczowy pozostaje nadal globalny sentyment. Pomimo utrzymującej się niepewności w przyszłym tygodniu możliwe jest dalsze wygaszanie zmienności i zawężenie pasma wahań kursu złotego.

"Dziś było bardzo spokojnie, jeśli chodzi o kurs złotego. Otworzyliśmy się przy mocniejszym poziomie 4,0450 do euro, teraz jest nieco słabiej, 4,0700. Przedział wahań 3,5 grosza to nie jest zbyt dużo" - powiedział  Andrzej Bowtruczuk, diler walutowy z Bre Banku.

"Podążamy bez dwóch zdań za sentymentem globalnym, nie ma innych czynników wpływających na złotego. Kandydatura Marka Belki na szefa NBP nie wpływa na kurs" - dodał.

Zdaniem dilera w przyszłym tygodniu można oczekiwać uspokojenia i konsolidacji kursu złotego. Sentyment globalny będzie nadal decydujący.

"Trzeba śledzić to, co się dzieje na świecie. Krajowe dane nie mają w tej chwili żadnego znaczenia. Jeśli chodzi o zachowanie kursu, są pewne oznaki uspokojenia, wygaszania zmienności. Spodziewałbym się zawężenia pasma wahań, konsolidacji w przedziale 4,09-4,00 do euro" - powiedział Bowtruczuk.

"Dzisiaj dzień był raczej spokojny. Dwulatki stoją w miejscu, rentowności trochę spadły, jeśli chodzi o 5- i 10- letnie obligacje. Są to ruchy nieduże, 2-3 punktowe" - powiedział PAP Maciej Gałuszka, diler obligacji z Kredyt Banku.

"Na rynek wpływa głównie cały czas sytuacja światowa. W Polsce w przyszłym tygodniu będą dane dotyczące PKB w I kwartale - zobaczymy, czy będą zgodne z oczekiwaniami. Ewentualna niespodzianka mogłaby spowodować pewną reakcję" - dodał.

W jego opinii na rynku długu w dalszym ciągu dominuje niepewność.

"Co do kierunku, w którym podąży rynek - trudno powiedzieć. Będzie to zależało od wydźwięku pojawiających się informacji. Jest kryzys zadłużenia w całej Europie. Bardziej prawdopodobny jest raczej wzrost rentowności, niż ich spadek" - powiedział Gałuszka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Możliwe zawężenie pasma wahań kursu złotego