MPiPS szacuje bezrobocie w grudniu na 14,9 proc.

opublikowano: 05-01-2007, 13:13

W połowie grudnia minister pracy i polityki socjalnej Anna Kalata mówiła, że stopa bezrobocia w grudniu powinna utrzymać się na poziomie z końca listopada lub nadal spadać.

Stopa bezrobocia w grudniu, według wstępnych wyliczeń Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej (MPiPS), wzrosła do 14,9 proc. z 14,8 proc. w listopadzie - poinformował PAP wiceminister pracy Bogdan Socha.

"Według wstępnych wyliczeń stopa bezrobocia wzrosła w grudniu o 0,1 pkt proc. do poziomu 14,9 proc." - powiedział PAP Socha.

Dodał, że ostateczne wyliczenia zostaną przedstawione prawdopodobnie w poniedziałek.

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy w końcu listopada 2006 r. wyniosła 2.287,3 tys. osób i była niższa niż przed miesiącem o 14,5 tys. osób (o 0,6 proc.) oraz niższa o 435,6 tys. (o 16,0 proc.) od liczby bezrobotnych zarejestrowanych przed rokiem.

W połowie grudnia minister pracy i polityki socjalnej Anna Kalata powiedziała, że stopa bezrobocia w grudniu powinna utrzymać się na poziomie z końca listopada, czyli 14,8 proc., ale możliwy jest także dalszy spadek jej poziomu.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane