MPiT zbiera pomysły od firm

opublikowano: 17-04-2018, 22:00

Ruszyły konsultacje z przedsiębiorcami w sprawie regulacji prawnych, które mogłyby przyczynić się do ograniczenia skali zatorów płatniczych.

Ruszyły konsultacje z przedsiębiorcami w sprawie regulacji prawnych, które mogłyby przyczynić się do ograniczenia skali zatorów płatniczych. Prowadzi je Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT). Każdy, kto chce zgłosić propozycje rozwiązania tego problemu, może je przesłać na adres: zatory@mpit.gov.pl — do 16 maja tego roku. Resort zapowiada, że jego eksperci przeanalizują każdy nadesłany pomysł. MPiT zachęca też do zapoznania się z „Zieloną Księgą”, w której przedstawiono obecny stan zatorów płatniczych, a także rozwiązania stosowane w innych krajach UE. W ocenie resortu mogą one być dobrym punktem wyjścia do debaty nad wprowadzeniem podobnych przepisów w Polsce. Dokument umieszczono na stronie ministerstwa (www.mpit.gov.pl).

Resort podaje, że z problemem zatorów płatniczych zetknęło się 80-90 proc. przedsiębiorców. Czas oczekiwania kontrahentów na należności za dostawy towarów czy wykonane usługi sięga niekiedy nawet 120-180 dni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu