MS: RPP obniży stopy w listopadzie lub grudniu

Marek Druś
23-10-2002, 10:42

Analitycy Morgan Stanley nie spodziewają się kolejnego cięcia stóp procentowych po kończącym się w środę dwudniowym posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej. Uważają jednak, że to jeszcze nie koniec tegorocznych obniżek stóp.

Analitycy Morgan Stanley uważają, że negatywne oceny dotyczące projektu przyszłorocznego budżetu oraz zapowiedź rosnącego tempa wzrostu gospodarczego w trzecim kwartale skłonią RPP do wstrzymania się od trzeciej z rzędu obniżki stóp procentowych. Podkreślają jednak, że można się jej spodziewać jeszcze przed końcem tego roku. Przemawia za tym m.in. oczekiwany spadek inflacji w październiku, co zwiastuje kontynuacja spadku aż czterech z pięciu miar inflacji bazowej we wrześniu. Analitycy Morgan Stanley prognozują, że jeszcze w tym roku RPP obniży stopy procentowe o 50 pb, a w przyszłym o 75 pb.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / MS: RPP obniży stopy w listopadzie lub grudniu