MSCI mocno drożeje po wiadomości o ofercie S&P Global

Marek Druś, MarketWatch
aktualizacja: 15-03-2017, 15:15

MSCI Inc., spółka publikująca własne indeksy rynkowe, drożeje dwucyfrowo po wiadomości, że otrzymała ofertę przejęcia przez branżowego rywala, S&P Global.

S&P Global miał zaoferować 120 USD za każdą akcję MSCI, ale jego oferta została odrzucona, ogłosił brytyjski dziennik Evening Standard powołując się na źródło w londyńskim City. Wymieniona cena za akcję była o 25 proc. wyższa od kursu rynkowego z ostatniego zamknięcia i oznacza wycenę spółki na poziomie 10,9 mld USD. MSCI i najwięksi akcjonariusze spółki uznali jednak, że adekwatne byłoby 130 USD za akcję. W środę rano akcje spółki drożały o ponad 11 proc.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Przejęciem MSCI jest podobno zainteresowane kilka podmiotów, m.in. fundusze private equity. Spółka zdrożała o 55 proc. przez ostatnie 12 miesięcy. S&P 500 wzrósł w tym czasie o 18 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / MSCI mocno drożeje po wiadomości o ofercie S&P Global