MSP chce szybko powołać nowego prezesa PZU

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 07-06-2006, 13:32

Ministerstwo Skarbu Państwa, które w piątek odwołało prezesa PZU Cezarego Stypułkowskiego, planuje jak najszybciej powołać nowego prezesa - poinformował w środę wiceminister skarbu Michał Krupiński.

Ministerstwo Skarbu Państwa, które w piątek odwołało prezesa PZU Cezarego Stypułkowskiego, planuje jak najszybciej powołać nowego prezesa - poinformował w środę wiceminister skarbu Michał Krupiński.

"Minister Skarbu Państwa będzie dążył do jak najszybszego powołania nowego szefa PZU" - powiedział Krupiński podczas obrad sejmowej Komisji Skarbu Państwa.

W PZU którym Skarb Państwa jest większościowym akcjonariuszem, od 28 maja 2003 roku.

W czwartek Komisja Skarbu Państwa zająć się ma zgłoszonym przez posła Jacka Kurskiego (PiS) dezyderatem wzywającym rząd do "niezwłocznej obsady stanowiska prezesa PZU SA".

Zdaniem posła Ryszarda Zbrzyznego (SLD) sprawa powołania nowego prezesa może przeciągnąć się w czasie, ze względu na to, że powołać go musi wspólnie MSP w uzgodnieniu z Eureko.

Z informacji PAP wynika, że Minister Skarbu Państwa ma prawo bezpośrednio powoływać i odwoływać trzech członków zarządu, w tym prezesa. Eureko natomiast ma prawo bezpośrednio do powoływania i odwoływania dwóch członków zarządu.

Przewodniczącego rady nadzorczej PZU powołują natomiast wspólnie MSP z Eureko.

Obecnie obowiązki prezesa PZU pełni Piotr Kowalczewski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MSP chce szybko powołać nowego prezesa PZU