MSP musi zapłacić za arbitraż

PAP
opublikowano: 20-07-2005, 00:00

Trybunał Arbitrażowy w Londynie, zajmujący się sprawą z powództwa Eureko, posiadającego ponad 30 proc. akcji PZU, zwrócił się do polskiego resortu skarbu z prośbą o uiszczenie części kosztów postępowania.

— Wniosek wpłynął w lipcu. Ministerstwo poprosiło o wystawienie faktury — informuje Agnieszka Dłuska z biura prasowego resortu.

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) nie udziela informacji na temat wielkości kwoty do zapłaty.

15 lutego 2002 r. Eureko ogłosiło wszczęcie przeciwko Polsce postępowania arbitrażowego. Uważa, że jego inwestycje w Polsce nie są chronione. Wspólnie z BIG Bankiem Gdańskim (obecnie Bank Millennium) podpisało 5 listopada 1999 r. umowę prywatyzacyjną PZU. Holenderski inwestor kupił wówczas 20 proc. akcji PZU.

Po podpisaniu umowy prywatyzacyjnej z 1999 r. w 2001 r. zostały sporządzone również dwa aneksy do umowy. Przewidywały one możliwość kupienia przez Eureko kolejnych 21 proc. akcji PZU — w ofercie publicznej lub bez niej. Żaden z aneksów nie został zrealizowany.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MSP musi zapłacić za arbitraż