MSP oczekuje odwołania prezesa PZU Jerzego Zdrzałki

Michał Kobosko
opublikowano: 05-01-2001, 21:38

Ministerstwo Skarbu Państwa uważa, że działania podejmowane przez Jerzego Zdrzałkę, prezesa PZU wobec PZU Życie uniemożliwiają współpracę z zarządem PZU w dotychczasowym składzie - poinformował rzecznik MSP w piątkowym komunikacie prasowym.

- Działania podejmowane przez prezesa PZU SA wobec spółki zależnej, PZU Życie, nie dają możliwości ani perspektyw dalszej współpracy z zarządem PZU SA w dotychczasowym składzie - napisał resort w piątkowym komunikacie.

Przypomnijmy, że w czwartek rada nadzorcza PZU Życie powołała nowy zarząd z Jerzym Zdrzałką jako prezesem. Tymczasem stary zarząd PZU Życie z Grzegorzem Wieczerzakiem uznał natychmiast, że czwartkowe NWZA spółki było nieważne.

- Działania Jerzego Zdrzałki są odbierane przez MSP jako destrukcyjne i godzące w interesy spółki. Jedynym słusznym rozwiązaniem w obecnej sytuacji jest przeprowadzenie zmian w radzie nadzorczej z wykorzystaniem wszelkich dostępnych prawem instrumentów w ten sposób, by nowo wybrany przez nią zarząd dawał rękojmię ustabilizowania sytuacji w PZU SA i w całej grupie PZU - napisano w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Kobosko

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MSP oczekuje odwołania prezesa PZU Jerzego Zdrzałki